Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07AAFPV8688L1ZM
Call 08047636167 85% Response Rate
Send Enquiry
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Connector Type | Female |
| Pin Count | Pin 20 |
| Application | Two Wheeler, Three Wheeler, EV, Truck, Tractor, Car, Bus |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Gender | FEMALE |
| Usage/Application | Automotive |
| Material | NYLON-6,NYLON-66 |
| Pack Size | 200 Piece |
| Brand | ACT |
| Configuration | Coaxial connector |
| Pin Type | 2.2 |
| Number of Pins | 20 |
| Model No | 215 |
| Part Number | ACT215 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1000 User |
| Connector Type | Automotive |
| Pin Count | 2 Pin |
| Contact Gender | Male |
| Mounting Type | Cable Mount |
| IP Rating | IP65 |
| Number of Pins | 2 Pin |
| Current Rating | 20 A |
| Contact Material | Brass |
| Body Material | Nylon |
| Colour | White |
Additional Information:
View Complete details
| Brand | ACT |
| Connectivity Type | Female |
| Configuration | Coaxial connector, Circular/Cylindrical connector |
| Number Of Poles | 6 |
| Product Code | ACT235 |
| I Deal In | New Only |
| Color | White |
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1000 pcs |
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 6 Pin |
| Current Rating | 25 A |
| Application | Car, Bus, Truck, Three Wheeler, EV, Two Wheeler |
| Material | NYLON-6 |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Gender | MALE CONNECTOR |
| Usage/Application | AUTOMOTIVE |
| Brand | ACT |
| Type | 6 pole |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Connector Type | DC Power |
| IP Rating | IP65 |
| Contact Gender | Female |
| Number of Pins | 2 Pin |
| Current Rating | 20 A |
| Housing Material | Nylon |
| Brand | ACT |
| Water Proofing Material | P.B.T & PVE RUBBER |
| Mounting Style | Inline |
Additional Information:
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 6 Pin |
| Application | Three Wheeler, Car, Two Wheeler, EV, Truck, Bus |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Usage/Application | Automotive |
| Material | NYLON 6,NYLON 66 |
| Operating Voltage | 24 V |
| Pack Size | 500 Piece |
| Configuration | WATER PROOF CONNECTOR |
| Number of Pins | 6 |
| Part Number | ACT187 |
| Brand | ACT |
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
| Brand | ACT |
| Part Number | ACT 238 |
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 5000 pcs |
| Gender | MALE CONNECTOR |
| Material | NYLON-6 |
| Usage/Application | AUTOMOTIVE |
| Type | one pole |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1000 PCS |
| Gender | MALE CONNECTOR |
| Material | NYLON-6 |
| Usage/Application | AUTOMOTIVE |
| Brand | ACT |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Gender | Male Connector |
| Material | Nylon-6 |
| Usage/Application | Automotive |
| Brand | Act |
| Type | 4 Pole |
| Country of Origin | Made in India |
We are offering this 4 Pole Female 2.2 Connector to our valued customers. We are also providing customization for it as per the various needs and requirements of the customers. Our 4 Pole Female 2.2 Connector delivers high precision and is popular in the market due to its durability and high tensile strength. Tested thoroughly on different ways and passed, this product is as per the industry standards.
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 8 Pin |
| Current Rating | 25 A |
| Application | Tractor, Truck, Car, Two Wheeler, Three Wheeler, EV |
| Material | Nylon-6 |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Gender | Female |
| Seal Type | IP65 |
| Operating Voltage | 48 V |
| Pack Size | 500 Piece |
| Usage/Application | Automotive |
| Brand | Act |
| Type | 8 Pole |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1000 pcs |
| Pin Count | 12 Pin |
| Application | EV, Truck, Bus, Three Wheeler, Two Wheeler, Car |
| Material | NYLON-6 |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Gender | MALE CONNECTOR |
| Pack Size | 200 Piece |
| Usage/Application | AUTOMOTIVE |
| Brand | ACT |
| Type | 12 POLE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1000 User |
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 18 Pin |
| Application | Car, Three Wheeler, Truck, Two Wheeler, Bus, EV |
| Material | PP, Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Seal Type | IP68 |
| Pack Size | 200 Piece |
Additional Information:
View Complete details
| Material | Natural Nylon |
| Configuration | One Pole Female Connector |
| Brand | ACT |
| Color | All Color |
| Size | 2.2 mtr |
Additional Information:
View Complete details
| Material | PVC |
| Brand | ACT |
| Configuration | Flat or ribbon cable connector, Circular/Cylindrical connector |
| Condition | New |
Additional Information:
View Complete details
| Brand | ACT |
| Material | NYLON-6 |
| Part Number | ACT122 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Additional Information:
View Complete details
Additional Information:
View Complete details
Additional Information:
View Complete details
Additional Information:
View Complete details
Additional Information:
View Complete details
| Brand | ACT182 |
| Connectivity Type | Male |
Additional Information:
View Complete details
Additional Information:
View Complete details
Additional Information:
View Complete details
Additional Information:
View Complete details
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Gender | MALE CONNECTOR |
| Material | NYLON-6 |
| Brand | ACT |
| Country of Origin | Made in India |
We bring our nationwide clients a collection of high grade 4 Pole Male 2.2 WP Connectors. These 4 Pole Male 2.2 WP Connectors are manufactured using superior quality brass that ensures longer lasting life, better performance and a smooth finish. Available in various dimensions and finishes, our 4 Pole Male 2.2 WP Connectors collection is well known amongst our clients and in the market.
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
Additional Information:
View Complete details
Additional Information:
View Complete details
Additional Information:
View Complete details