Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07AAFPV8688L1ZM
Call 08047636167 85% Response Rate
Send Enquiry
| Connector Type | Female |
| Pin Count | Pin 7 |
| Application | Three Wheeler, Two Wheeler, Truck, EV, Car, Bus |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Operating Voltage | 24 V |
| Pack Size | 500 Piece |
Additional Information:
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 1 Pin |
| Application | Two Wheeler, Bus, Car, EV, Three Wheeler |
| Material | PBT |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Usage/Application | P.B.T Natural |
| Connectivity Type | Female |
| Pack Size | 500 Piece |
| Brand | ACT |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 5 Pin |
| Application | Truck, Car, EV, Three Wheeler, Bus, Two Wheeler |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Connectivity Type | Female |
| Seal Type | IP68 |
| Pack Size | 500 Piece |
| Brand | ACT |
Additional Information:
View Complete details
| Pin Count | 5 Pin |
| Current Rating | 5 A |
| Application | EV, Car, Three Wheeler, Truck, Bus, Two Wheeler |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 200 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Automotive |
| Pin Count | 1 Pin |
| Current Rating | 25 A |
| Voltage Rating | 24 V |
| Contact Material | NYLON |
| Usage/Application | Nylon-6 |
| Connectivity Type | Male |
| Body Material | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Colour | White |
| Brand | ACT |
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Connector Type | Bulkhead |
| Pin Count | 12 Pin |
| Current Rating | 25 A |
| Application | Car, Truck, Bus, Three Wheeler, Two Wheeler, EV |
| Material | PBT, Nylon, PP |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Contact Material | NYLON-6 |
| Connector Gender | FEMALE VAN METER |
| Part Number | ACT177 |
| Brand | ACT |
| Seal Type | IP65 |
| Operating Voltage | 48 V |
| Pack Size | 200 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1000 - Unit - |
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 7 |
| Current Rating | 25 A |
| Application | Car, Two Wheeler, Tractor, EV, Truck |
| Material | Nylon |
| Insulation | Nylon Insulated |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Connector Type | Wire Connector |
| Current Rating | 25 A |
| No Of Poles | 5 Pole |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Cable Size | 0.5 sqmm |
| Protection Class | IP55 |
| Connector Gender | 5 WAY RELAY |
| Part Number | ACT170 |
| Brand | ACT |
| Contact Material | NYLON-6 |
| Housing Material | Nylon |
| Application | Automotive |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Connector Type | Automotive |
| Pin Count | 1 Pin |
| Voltage Rating | 24 V |
| Connectivity Type | Male |
| Body Material | Nylon |
| IP Rating | IP65 |
| Colour | White |
| Brand | ACT |
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Type | 14 Way |
| Product Type | Fuse Box |
| Fuse Type | Blade Fuse |
| Current | 30A |
| Max Current | 80 A |
| Packaging Type | 250 PKT |
| Brand | ACT |
| Power | 15 KG |
| Shape | RECTANGLE |
| Cover | With Cover |
| Color | BLACK |
| Material | Nylon |
| Body Material | Plastic |
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
| Product Type | Fuse Box |
| Input Voltage | 24 V |
| Color | Black |
| Fuse Type | Single |
| Body Material | Nylon |
| Brand | ACT |
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Brand | ACT |
| Usage/Application | Automotive |
| Color | ALL |
| Configuration | BETTERFLY |
| Part Number | ACT144 |
| Number of Pins | 12 |
| Material | NYLON-6,NYLON-66 |
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
| Brand | ACT |
| Part Number | ACT 227 |
| Connectivity Type | Male |
| Configuration | Circular/Cylindrical connector, Coaxial connector |
| Number Of Poles | 16 |
| I Deal In | New Only |
| Number Of Pins | 16 |
| Material | Nylon-6,PP |
| Color | All |
View Complete details
| Pin Count | 13 Pin |
| Application | Truck, Two Wheeler, EV, Three Wheeler, Tractor, Car, Bus |
| Material | Nylon, PP |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Seal Type | IP68 |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Material | Nylon-6 |
| Number Of Pins | 2 |
View Complete details
View Complete details
View Complete details
View Complete details
View Complete details
| Brand | ACT |
| Color | Black |
View Complete details
| Brand | ACT |
View Complete details
| Brand | ACT |
| Part Number | ACT 239 |
| Usage/Application | Nylon-6 |
View Complete details
| Pin Count | 10 Pin |
| Current Rating | 25 A |
| Application | Automotive |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Brand | ACT |
| Number of pins | ACT117 |
| Color | BLACK |
| Seal Type | IP65 |
| Electricity Type | DC |
| Operating Voltage | 48 V |
| Packaging Type | 250 |
| Pack Size | 200 Piece |
Our Ten Way Comb Connector is renown for its durability. It is one of the best selling item amongst the various products we offer to our customers. This Ten Way Comb Connector is specially designed and conforms to the various industry standards to ensure product quality. We also price it economically so our customers will find it easily affordable.
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Gender | MALE |
| Brand | ACT |
| Color | ALL |
| Material | NYLON 66 |
| Packaging Type | 250,PKT |
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
| Packaging Type | Plastic Bags |
| Color | Black |
| Brand | ACT |
| Material | Nylon 6 |
| Usage/Application | Automotive industries |
| Series | Special |
View Complete details
| Current Rating | 25 A |
| Voltage Rating | 125 V |
| Body Material | Plastic |
| Cap Style | Pull Cap |
| Color | Black |
| Fuse Type | 6.4 |
| Shape | Rectangle |
| Ingress Protection | IP65 |
| Brand | ACT |
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Voltage | 24V |
| Number of Pin | 3 |
| Material | NYLON-6 |
| Brand | ACT |
| Packaging Type | 500 |
| Model | 145 |
| Color | BLACK |
Additional Information:
View Complete details