Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07AAFPV8688L1ZM
Call 08047636167 85% Response Rate
Send Enquiry
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 10 Pin |
| Application | Truck, EV, Bus, Three Wheeler, Car, Two Wheeler |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 200 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 12 Pin |
| Application | Two Wheeler, Bus, EV, Truck, Three Wheeler, Car |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Seal Type | IP65 |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 1 Pin |
| Current Rating | 5 A |
| Application | EV, Three Wheeler, Two Wheeler, Marine, Car, Bus, Truck |
| Material | PBT, Nylon, PP |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 1000 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 4 Pin |
| Current Rating | 5 A |
| Application | EV, Tractor, Three Wheeler, Truck, Bus, Construction, Two Wheeler, Marine, Car, Earthmover |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 1000 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 16 Pin |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Current Rating | 5 A |
| Application | Two Wheeler, Truck, Construction, Car, Bus |
| Voltage Rating | 48 V |
| Material | Nylon, PBT, PP |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 200 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 4 Pin |
| Current Rating | 5 A |
| Application | Two Wheeler, EV, Truck, Marine, Car, Bus, Earthmover, Three Wheeler, Tractor |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Application | EV, Car, Bus, Truck, Two Wheeler, Three Wheeler, Tractor |
| Material | PBT, PP, Nylon |
| Insulation | Nylon Insulated |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 200 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 6 Pin |
| Application | Bus, Car, Tractor, EV, Three Wheeler, Two Wheeler, Marine, Earthmover, Construction, Truck |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 8 Pin |
| Application | Two Wheeler, Bus, Tractor, Truck, Marine, Earthmover, Car, EV, Three Wheeler |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 5 Pin |
| Application | Construction, Tractor, Three Wheeler, Earthmover, Truck, Bus, Car, Two Wheeler |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 8 Pin |
| Current Rating | 5 A |
| Application | Three Wheeler, Marine, EV, Truck, Two Wheeler, Bus, Car |
| Voltage Rating | 48 V |
| Material | Nylon, PBT, PP |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Body Material | Nylon |
| IP Rating | IP65 |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 2 Pin |
| Current Rating | 5 A |
| Application | Construction, EV, Three Wheeler, Bus, Earthmover, Truck, Car, Tractor, Marine, Two Wheeler |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 1000 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 2 Pin |
| Application | Tractor, Car, Two Wheeler, Truck, Bus, Three Wheeler |
| Pack Size | 1000 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 4 Pin |
| Application | Two Wheeler, Truck, Tractor, Construction, EV, Marine, Bus, Three Wheeler, Car |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 6 Pin |
| Application | Earthmover, Construction, EV, Car, Two Wheeler, Truck, Bus, Three Wheeler, Tractor, Marine |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
| Used For | For Connecting |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Application | Tractor, Two Wheeler, Three Wheeler, Truck, Bus, Car |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 200 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Application | Truck, Bus, Earthmover, EV, Marine, Tractor, Car, Two Wheeler, Three Wheeler |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 200 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 2 Pin |
| Application | Car, Two Wheeler, Truck, Bus, Three Wheeler, Tractor |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 1000 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 3 Pin |
| Application | Truck, EV, Bus, Earthmover, Three Wheeler, Two Wheeler, Tractor, Construction, Car, Marine |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 12 Pin |
| Application | Three Wheeler, Earthmover, Bus, Two Wheeler, Tractor, Construction, EV, Car, Truck, Marine |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 4 Pin |
| Application | Three Wheeler, Tractor, Bus, Car, Two Wheeler, Truck, Earthmover, EV, Construction, Marine |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 2 Pin |
| Application | Three Wheeler, Two Wheeler, EV, Car, Truck, Bus, Marine, Earthmover, Construction, Tractor |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 1000 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 4 Pin |
| Application | Car, EV, Tractor, Construction, Two Wheeler, Truck, Earthmover, Marine, Three Wheeler, Bus |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 4 Pin |
| Application | Truck, EV, Three Wheeler, Two Wheeler, Car, Bus, Tractor |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 2 Pin |
| Current Rating | 25 A |
| Application | Earthmover, Car, Two Wheeler, Truck, Tractor, Bus, Construction, EV, Three Wheeler, Marine |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 1000 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 3 Pin |
| Application | Truck, Bus, Car, Three Wheeler, Two Wheeler |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 1000 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 16 Pin |
| Current Rating | 5 A |
| Application | Bus, Car, Truck, Three Wheeler |
| Material | Nylon, PBT, PP |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 200 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 6 Pin |
| Application | Car, Bus, Marine, Tractor, Three Wheeler, Truck, Two Wheeler, Earthmover, EV |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Body Material | Nylon |
| Pack Size | 500 Piece |
| Colour | White |
View Complete details
| Connector Type | Fuse Holder |
| Pin Count | 3 Pin |
| Application | Earthmover, Tractor, Construction, Marine, Three Wheeler, Two Wheeler, Car, Truck, Bus, EV |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 4 Pin |
| Application | Two Wheeler, Truck, Earthmover, Three Wheeler, Marine, Car, EV, Bus, Tractor |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 8 Pin |
| Application | Truck, Tractor, Three Wheeler, Car, Two Wheeler, Construction, Bus, Marine, EV, Earthmover |
| Material | PP, PA66, colour, Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 2 Pin |
| Application | Two Wheeler, Three Wheeler, Marine, Construction, Earthmover, Bus, Tractor, EV, Car, Truck |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 1000 Piece |
View Complete details
| Pin Count | 3 Pin |
| Application | Three Wheeler, Tractor, Marine, EV, Two Wheeler, Truck, Bus, Car, Construction, Earthmover |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 8 Pin |
| Application | Three Wheeler, Construction, Earthmover, Bus, Marine, Truck, Two Wheeler, Tractor, EV, Car |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Current Rating | 5 A |
| Application | Three Wheeler, Car, Bus, EV |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 1000 Piece |
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1000 pcs |
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 3 Pin |
| Material | NYLON-6 |
| Gender | female |
| Usage/Application | AUTOMOTIVE |
| Brand | ACT |
| Type | 3 POLE |
| Country of Origin | Made in India |
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 12 Pin |
| Current Rating | 5 A |
| Material | Nylon, PBT, PP |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 200 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 3 Pin |
| Application | EV, Tractor, Earthmover, Bus, Marine, Two Wheeler, Construction, Car, Truck, Three Wheeler |
| Material | Nylon |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 2 Pin |
| Application | Car |
| Material | Nylon |
| Pack Size | 200 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 6 Pin |
| Application | Marine, EV, Three Wheeler, Construction, Truck, Bus, Car, Tractor, Two Wheeler, Earthmover |
| Material | Nylon |
| Pack Size | 200 Piece |
View Complete details