Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07AAFPV8688L1ZM
Call 08047636167 85% Response Rate
Send Enquiry
| Minimum Order Quantity | 1000 User |
| Connector Type | Male |
| Terminal Type | Male Terminal |
| Pin Count | 3 Pin |
| Current Rating | 25 A |
| Application | EV, Two Wheeler, Car, Bus, Three Wheeler, Truck |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 500 Piece |
Additional Information:
View Complete details
| Connector Type | Automotive |
| Terminal Type | Male Terminal |
| Pin Count | 4 Pin |
| Current Rating | 5 A |
| Application | Two Wheeler, Car, EV, Bus |
| Material | Nylon, PP, PBT |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Body Material | Nylon |
| Colour | White |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Terminal Type | Female Terminal |
| Pin Count | 6 Pin |
| Current Rating | 5 A |
| Application | EV, Three Wheeler, Bus, Car, Truck |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Seal Type | IP65 |
| Pack Size | 500 Piece |
View Complete details
| Terminal Type | Male Terminal |
View Complete details
| Terminal Type | Female Terminal |
| Current Rating | 5 A |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Pack Size | 1000 Piece |
View Complete details
| Terminal Type | Male Terminal |
View Complete details
| Terminal Type | Female Terminal |
View Complete details
| Terminal Type | Male Terminal |
View Complete details
View Complete details