Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07AAFPV8688L1ZM
Call 08047636167 85% Response Rate
Send Enquiry
| Tie Length | 6 inch |
| Length | 100 mm (4") |
| Tensile Strength | 80 kgf (175 lbs) |
| Core Material | NYLON |
| Material | Nylon 6.6 (PA66) |
| Outer Material | NYLON |
| Width | 2.5 mm |
| Color | Natural (White) |
| Usage | Cable Tying |
| Features | Push Mount, Double Head |
| Packing Size | 500 Pcs/Pkt |
View Complete details