Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07AAFPV8688L1ZM
Call 08047636167 85% Response Rate
Send Enquiry
| Connector Type | Female |
| Pin Count | 2 Pin |
| Application | Two Wheeler, EV, Three Wheeler, Truck, Bus, Car |
| Material | Nylon |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Operating Voltage | 24 V |
View Complete details
View Complete details
| Brand | A T |
| Part Number | ACT222 |
| Contact Material | Nylon-6 |
View Complete details
We are a trusted name in the industry for manufacturing and supplying Three Way Maruti H/L with Cap, which is used for connecting harnesses in the automobile industry. The offered product has been provided with a cap and ensures smooth running of the vehicle. It is impeccable in durability, dimensional accuracy, size precision and performance. We are well equipped for handling bulk orders.
Specifications:
View Complete details
| Gender | MALE |
| Material | NAYLON 6 |
| Brand | ACT |
| Type | ACT139 |
We are engaged in manufacturing and exporting 1 Pole Connector, which is regarded for being unparalleled in performance owing to the use of superior grade of nylon for making it in sophisticated manufacturing facility. The offered product is extensively used in various vehicles for connecting electrical wires. It is dimensionally accurate, durable and occupies little space for being compact in size.
Specifications:
View Complete details
| Connector Type | Female |
| Suitable Fuse Type | Mini Fuse |
| Pin Count | Pin 1 |
| Max Current | 25 A |
| Max Voltage | 125 V |
| Application | Two Wheeler, Bus, Car, Three Wheeler, Truck, EV |
| Body Material | Plastic |
| Material | Nylon |
| Usage/Application | Automotive |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Part Number | ACT140 |
| Brand | ACT |
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Connector Type | Wire Connector |
| Current Rating | 25 A |
| No Of Poles | 3 Pole |
| Cable Size | 0.5 sqmm |
| Protection Class | IP55 |
| Housing Material | Nylon |
| Brand | Act |
| Color | Black And White |
| Material | Naylon,6 + Glass Field |
| Packaging Type | 500 |
| Type | Act119 |
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
Specifications:
Additional Information:
View Complete details