Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07AAFPV8688L1ZM
Call 08047636167 85% Response Rate
Send Enquiry
| Connector Type | Male |
| Pin Count | 8 Pin |
| Current Rating | 25 A |
| Application | Three Wheeler, Car, Truck, EV, Bus |
| Material | PBT |
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Operating Voltage | 48 V |
| Colour | Black |
| Pack Size | 200 Piece |
View Complete details
| Product Type | Fuse Box |
| Fuse Type | Blade Fuse |
| Number of Ways | 12 Way |
| Voltage Rating | 12 V |
| Max Current | 40 A |
| Cover | With Cover |
| Body Material | Nylon |
View Complete details
| Holder Type | Side Lock Holder |
View Complete details
View Complete details
| Pin Count | 5 Pin |
| Material | Nylon |
| Availability | In Stock |
View Complete details
| Relay Type | Mini Relay |
| Pin Configuration | 6 Pin |
View Complete details